Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Termín odjezdu mladé samičky tygra ussurijského je již znám – stane se tak ve středu 24. února.  

 

Konečně nastal pro naše tygří mláďata dlouho očekávaný čas oddělení od mámy a jejich odjezdu z naší zoo. Zatímco na začátku roku 2008 jsme na cestu vyprovázeli dva tygří kluky Cornelia a Claudia do Zoo Straubing v Německu, letos se budeme loučit se dvěmi tygřími slečnami Darjou a Duffy. Obě tygřice se narodily v červnu 2008 v Zoo Ostrava. Jako první se vydá na cestu Darja, která bude 7. mládětem tygra ussurijského, jenž opustí brány ostravské zoo.  

 

Tygři ussurijští jsou jako ohrožený poddruh tygra zahrnuti do tzv. Evropského záchovného programu (European Endangered Species Programme, EEP). Jejich chov v evropských zoologických zahradách řídí koordinátor chovu v Londýně, který mimojiné doporučuje přesuny jednotlivých zvířat ke geneticky vhodným partnerům. V případě Darji tedy byla vybrána dánská zoo v Odense, kde na ni čeká sedmiletý sameček Igor (viz foto v příloze). Věříme, že si oba mladí tygři padnou do oka a že se brzy zapojí do další reprodukce.

 

Darju čeká dlouhá 11 hodin trvající cesta přes Vratislav, Berlín a Hamburk až do Dánska, kterou zajišťuje firma specializovaná na transport velkých zvířat (v loňském roce např. přivezla do Ostravy samce slona). Před transportem bude tygřice uspána, prohlédnuta veterinárním lékařem a naložena do předem upravené transportní bedny. Spolu s Darjou odjede i dopis pro její nové ošetřovatele se seznamem věcí, které má ráda, aby si na svůj nový domov rychle zvykla. S našimi dánskými kolegy budeme samozřejmě i nadále v kontaktu, abychom měli informace, jak se Darja zabydluje.

 

V rámci záchovných programů se zvířata mezi zoologickými zahradami poskytují zcela zdarma. Hrazeny jsou pouze náklady na samotný transport zvířat a ty hradí zpravidla přijímající zoo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář