Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Jak jsme vás informovali v minulém týdnu, odcestoval dnes samec tygra ussurijského Xeron (nar. 1998, v Ostravě od roku 1999) do Zoo Lešná.
Samec po víkendovém půstu vešel za nabízeným masem do transportní bedny sám a nebylo tedy nutno přistoupit k jeho uspání, což je vždy rizikový zákrok. 
 
Důvodem (dočasného, zhruba ročního) přesunu tygra je jeho zapojení do reprodukce v Zoo Lešná. Prostor uvolněný po tygřím samci nám umožní nabídnout více prostoru pro jeho partnerku Maju a jejich dvě letošní mláďata.
 
Tygři ussurijští, jakož i další ve volné přírodě ohrožené druhy zvířat, jsou v Evropě zařazeny do tzv. Evropských záchranných programů (EEP). Chov jednotlivých druhů řídí koordinátor – odborník z některé evropské zoo, který má mj. na starosti i přesuny zvířat, které se v těchto případech uskutečňují zdarma, tzn. že se nejedná o obchod se zvířaty!

Tygr ussurijský je vůbec největší kočkovitou šelmou světa (dospělí samci mohou vážit až 300 kg) a je dnes bohužel zejména díky pytláctví na pokraji vyhubení. Obývá již jen zlomek svého původního areálu na Dálném východě (početní stavy jsou v přírodě odhadovány na 350 kusů), počet tygrů ussurijských chovaných v zoologických zahradách tak již dnes převyšuje jejich počet v přírodě.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář