Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žirafa ze Zoo Ostrava dnes odcestovala do Dánska

Dnes se téměř dvanáctiletá samička žirafy Rothschildovy jménem Flora ze Zoo Ostrava vydala na cestu do dánské zoo v Givskudu. Proč se tak stalo?

Výměna zvířat mezi jednotlivými zoologickými zahradami České republiky i v rámci Evropy (i světa) není nic ojedinělého. Přestože se žirafa narodila v ostravské zoo již v roce 1997 a je již tedy dávno v plodném věku (pohlavní dospělost u samic začíná zhruba ve věku 3,5 roku), nepodařilo se jí u nás doposud zabřeznout. Po dohodě s koordinátorem chovu žiraf bylo rozhodnuto o přemístění do Givskudu, kde by nový samec (údajně největší v Evropě) v novém prostředí mohl přinést úspěch. 

Žirafy Rothschildovy, jakož i další ve volné přírodě ohrožené druhy zvířat, jsou v Evropě zařazeny do tzv. Evropských záchranných programů (EEP). Chov jednotlivých druhů řídí koordinátor – odborník z některé evropské zoo, který má mj. na starosti i přesuny zvířat, které se v těchto případech uskutečňují zdarma, tzn. že se nejedná o obchod se zvířaty!

Samotné nakládání proběhlo klidně, žirafa sama nastoupila do speciálního přívěsu.

S jednou žirafou se ostravská zoo tedy rozloučila, ale návštěvníci se přesto mohou na prohlídku těšit – v pavilonu afrických zvířat na ně v současné době čeká mj. letos narozený žirafí sameček.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář