Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pěnišníky

V těchto dnech začínají v areálu Stromovky rozkvétat první květy pěnišníků.

Botanický název Rhododendron (pěnišník) znamená v překladu růžový strom. Do současné doby bylo popsáno téměř 900 přírodních druhů, z nichž polovina roste v oblastech západní Číny, téměř dvě desítky druhů pochází ze Severní Ameriky. Japonsko, Korea a Indie jsou kolébkou pro naše klimatické podmínky poměrně choulostivějších drobnolistých druhů azalek. V této rozsáhlé skupině se nachází druhy až 25 metrů vysoké, ale například i druhy, které rostou na jiných rostlinách (tzv. epifyty).

Do Evropy byly první rostliny přivezeny na konci 17.století a k nám se dostávají ze západní Evropy v roce 1844 (Univerzitní botanická zahrada na Smíchově).

Pěnišníky jsou rostliny většinou vysokohorského původu, rostou na severní polokouli od Arktidy až do rovníkové oblasti, v krajích s vysokými srážkami. Nerostou v suchých oblastech.

Doba květu je poměrně krátká, kvetení trvá přibližně 10 – 18 dní. V zoologické zahradě roste téměř 60 druhů a kultivarů těchto nádherných rostlin.

 

Vypouštění ježků

Ve čtvrtek 8. května 2008 v 18:00 hod proběhne v ostravské zoologické zahradě vypouštění ježků, které lidé do zoo přinesli během loňského podzimu z obavy, že nepřečkají zimu. Nebude-li pršet, vypustíme celkem 7 bodlináčů v podvečer v areálu zoo. Místo vypouštění bude upřesněno a označeno směrovníky v den akce.

Obrazek

Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář