Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je to mládě lemura korunkatého.Vzácný druh poloopice původem ze severu Madagaskaru.Rodiče mláděte do Zoo přišli bezplatně v rámci projektu EEP(Evr.záchovný program) a AEECL(asociace pro výzkum a ochranu lemurů).Rodiče jsou francouzského původu-matka je ze Zoo Mulhouse a otec ze Zoo Montpellier.Lemur korunkatý je nejmenší příslušník početného rodu Eulemur a vyznačuje se denní aktivitou.Samec i samice jsou výrazně odlišně zbarvení.Mládě se narodilo 11.4.2008 a podle zabarvení by to měla být samička.Je to historicky první mládě narozené v rámci českých a slovenských Zoo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Nejvzácnější letošní přírůstek se má čile k světu

Jak jsem Vám již psala v půlce května, narodilo se v Ostravě mládě lemura korunkatého, vzácného druhu poloopice původem ze severu Madagaskaru. Mládě bylo určeno jako samička a pokřtěno jménem Malali (což v mangalštině znamená líbezná). 

Rodiče mláděte k nám přišli bezplatně v rámci záchranného projektu EEP (Evropský záchovný program) a AEECL (Asociace pro výzkum a ochranu lemurů). Rodiče jsou "francouzského" původu - matka je ze Zoo Mulhouse a otec ze Zoo Montpellier.

Lemur korunkatý je nejmenší příslušník početného rodu Eulemur a mimo jiné se vyznačuje denní aktivitou. Samec a samice jsou výrazně odlišně zbarveni. Zoo Ostrava je první zoo, která tato zvířata chová mimo Madagaskar, USA a několik vybraných západoevropských zoologických zahrad. Mládě se narodilo 11.4.2008. Je to historicky první mládě narozené v rámci českých a slovenských zoologických zahrad.
Lemuři obývají novou přírodní expozici se stromy na ostrově na konci zahrady naproti výběhu žiraf a návštěvníci mohou mládě vidět zejména během komentované krmení lemurů (každý den ve 14,30). Mimo čas komentovaného krmení doporučujeme více trpělivosti.

Obrazek

Obrazek

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář