Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pár medvědů ušatých v ostravské zoologické zahradě po několikatýdenním seznamování s vnitřními prostory svého obydlí pobývá část dne již také ve venkovním výběhu nového chovatelského komplexu Čitván.

Medvědi mají k dispozici téměř 1 hektar přírodního prostředí s bohatým porostem vzrostlých stromů a křovin a také s jezírkem. Je to pro ně obrovská změna po tom, kde přebývali doposud. Od prvního dne po vypuštění do venkovního výběhu ale vypadá, že se zde cítí dobře a postupně objevují nová místa, odpočívají na zelené trávě, ochutnávají čerstvé listí. Už si dokonce označkovali silnými drápy první strom na znamení, že jsou tady doma.

Na nové si zvykají nejen medvědi, ale rovněž skupina hulmanů posvátných, s níž medvědi velký výběh sdílí. Hulmani se zde sice zabydleli už před několika měsíci, ale prostor patřil jenom jim. Teď se o něj musejí dělit s pro ně neznámými tvory. Věříme však, že vzhledem k rozlehlosti celého areálu, který mají zvířata k dispozici, a vzhledem k rozdílnému způsobu života obou druhů, bude jejich soužití harmonické. 

Návštěvníci mají možnost pozorovat medvědy ve výběhu zatím jen do asi půl třetí odpoledne, poté se zavírají opět do vnitřních prostor. Důvodem je stále trvající seznamování nejen s novým prostředím, ale také s pozměněným denním programem. Po určité době se samozřejmě doba, kterou budou medvědi trávit venku, bude prodlužovat. Hulmani však mají přístup do výběhu neustále

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář