Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Proběhlo slavnostní představení 2 nových mořských akvárii

dnes ve 13:00 proběhlo slavnostní představení dvou nových mořských akvárií, která jsou umístěna v pavilonu nosorožců. Nová akvária (o objemu 0,5 m/3 každé) by měla návštěvníkům ukázat další rozšiřující pohled do mořského světa. 

 

V prvním z akvárií je možné pozorovat různé druhů tzv. tvrdých korálů (např. Acropora, Calaustrea,  Pectinia, Euphyllia). Tyto korály jsou obecně známější mezi veřejností díky jejich vápenitým schránkám, které si tito živočichové staví. Z těchto vápenitých schránek jsou schopni vytvořit celé útesy. Přesto, že jsou mezi veřejností známější, je jejich chov v umělých podmínkách o poznání náročnější. Doplňovat je budou diskovité sasanky (Discosoma, Amplexidiscus) a kornatí sasankovci (Zoanthus, Palythoa). Jsou zde také zástupci mlžů (Zéva) a korýšů (krevety, krabi).

V druhém akváriu jsou hlavním druhem a současně největším lákadlem (zejména v době krmení) murény (Rhinomuraena quaesina). Jedná se o menší druh murény. Kromě murén zde budou k vidění různé druhy mořských řas, které v moři zastupují flóru.  Řada druhů řas se od sebe výrazně odlišuje, zejména tvarem, tuhostí či růstem.

Obě nová akvária navazují na větší nádrž otevřenou před rokem. V ní mají návštěvníci možnost pozorovat korály – kožnáté rodu Sinularia, Sarcophyton, Lobophyton a pumpující  korály např. z rodu Xenia nebo Anthelia. V obou případech se jedná  o korály, které  netvoří  pevnou schránku. Dále  je zde zástupce rohovitek (Gorgonií), které mají vápenitou kostru vytvářející strukturu připomínající větvičky stromu. Korály zde doplňují pestrobarevné druhy mořských ryb.

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář