Jdi na obsah Jdi na menu
 


Toto pondělí se téměř dvouletá samička žirafy Rothschildovy jménem Kamila ze Zoo Ostrava vydala na cestu do polské zoo v Opole. Proč se tak stalo?

Výměna zvířat mezi jednotlivými zoologickými zahradami České republiky i v rámci Evropy (i světa) není nic ojedinělého. Mladá žirafka by u nás nemohla zůstat, protože by v budoucnu docházelo k páření s jejím otcem, samcem Kabu, a příbuzenské křížení je pro další úspěšný chov nežádoucí. Je již zcela samostatná, její máma, zkušená samička Cronkita, v tomto čase odchovává další mládě, které se narodilo na počátku července.

Žirafy Rothschildovy, jakož i další ve volné přírodě ohrožené druhy zvířat, jsou v Evropě zařazeny do tzv. Evropských záchranných programů (EEP). Chov jednotlivých druhů řídí koordinátor – odborník z některé evropské zoo, který má mj. na starosti i přesuny zvířat, které se v těchto případech uskutečňují zdarma, tzn. že se nejedná o obchod se zvířaty!

Koordinátor pro žirafy Rothschildovy určil, že novým domovem naší žirafky bude právě zoo v Opole, kde se zařadí do tamní chovné skupiny. Samotné nakládání proběhlo klidně, žirafka sama nastoupila do speciálního přívěsu.

S jednou žirafou se ostravská zoo tedy rozloučila, ale návštěvníci se přesto mohou na prohlídku těšit – v pavilonu afrických zvířat na ně v současné době čeká další žirafí mládě.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář